Ostatní české seznamy

Toto samozřejmě není jediný seznam filtrů pro Adblock plus. Kdyby ovšem některý z nich byl dostačující, nevznikal by tento...

  

Je mi známo pět dalších "odbíratelných" seznamů. Jeden lepší než druhý... Na webu Adblocku je nabízen seznam od Vashek7 na https://adblock.dajbych.net/ (.txt). Doporučit ho nemůžu, protože obsahuje množství příliš krátkých pravidel, jsou příliš obecná a často se opakují. Z hlavičky jeho seznamu není jasné, zda ho stále aktualizuje. Stejně jako zbytek "českých" blokovacích filtrů obsahuje i pravidla, která jsou obsažena v jednom z univerzálních filtrů (EasyListu či u Fanboye).

 

Další odebíratelný seznam filtrů je na webu planografie.cz/adblock/ (.txt). Bez ladu a skladu obsahuje celých 45 pravidel, z nichž se asi jen půlka věnuje českým stránkám. Podobně je na tom i web se silným jménem https://www.adblock.cz/ (.txt). Jejich filtr čítá cca 55 pravidel a podíl českých webů je obdobný.

 

Autor seznamu filtrů, který je hostován na na ClearNetu (.txt) se chlubí tím, že blokuje milióny bannerů "na českém i zahraničním internetu"... Zda mu na to stačí cca 165 pravidel, nechám na vašem posouzení. Kromě toho blokuje i obrázek jednoho určitého trička v jistém internetovém obchodě (tu). UPDATE: S jeho pravidlem |*/ad* se jedná pravděpodobně o nejdestruktivnější český seznam.

 

Poslední seznam je hostován na webu https://adblock.vsevjednom.cz/ (.txt). Moc jsem si ho ještě neprohlédl, ale explicitní výjimka na slovo *road* a blokování adresy https://*.adserver.example.com/*, mi naznačují, že o převratný filtr také nepůjde.

 

Je možná zbytečné psát, že ani jeden z těchto filtrů neobsahuje pravidla na blokování elementů, což je dnes pevná součást všech seznamů filtrů.

 

Ještě jsem našel následující txt seznamy filtrů vystavené na netu: